Większość z osób, które czytają tego bloga albo stanęły przed wyzwaniem rozmowy z drugim człowiekiem o śmierci bliskiej osoby albo przed tym wyzwaniem staną. Jest to rozmowa trudna i wymagająca nie tylko empatii, ale i wiedzy na ile ta druga osoba rozumie to co chcemy jej przekazać. Sytuacja komplikuje się, kiedy tą osobą jest dziecko.
piątek, 1 lipca 2016
Jak rozmawiać z dziećmi o śmierci i żałobie.
Dziś przychodzę do Państwa z tematem trudnym, smutnym, ale też nieuniknionym w życiu człowieka - tematem śmierci i żałoby.
sobota, 25 czerwca 2016
Jak sobie radzić ze stresem i negatywnymi emocjami w opiece.
Dzisiejszy komentarz jednej z czytelniczek:
"Bardzo mądry i potrzebny blog i wszystkie informacje na temat zachowań
agresywnych właśnie tak wyglądają...ale jak radzić sobie z tymi
emocjami negatywnymi które nagromadzony się w środku u opiekuna? jak się
ich pozbyć aby nie zwariować?"
Komentarz pod postem o agresji w chorobie Alzheimera, zainspirował mnie do tego postu. Autorce dziękuję.
sobota, 4 czerwca 2016
DPS w Sopocie – wspacie dla osób z Alzheimeram
Nie było mnie jakiś czas z nowymi postami, bo nieco utknęłam w sprawach uczelnianych i konferencjach, o których informowałam na FB. Już powracam.
Wspominałam kiedyś, że nie udzielam informacji dotyczących DPSów z racji tego, że jeśli mnie w nim nie było i nie mam rzetelnych informacji, nie zostaje nic innego jak wstrzymać się od opinii.
Miałam przyjemność w ciągu ostatnich 10 tygodni, w każdy czwartek spędzać czas w placówce poznając Jej mieszkańców, Personel, a także jej szeroko pojęte funkcjonowanie, za co z tego miejsca dziękuję :)
poniedziałek, 18 kwietnia 2016
Ubezwłasnowolnie chorego z demencją / chorobą Alzheimera
Przychodzę dziś do Państwa z tematem trudnym pod wieloma względami - nie tylko tym względem czysto prawnym.
Praktyka opiekuńcza wskazuje na to, że wiele rodzin boryka się z problemem podjęcia decyzji o ubezwłasnowolnieniu osoby chorej. Rodzina często ma poczucie, że zabiera choremu wolność decydowania o sobie lub silnie odczuwalne jest odwrócenie ról, gdy zwykle np. to ojciec decydował o wszystkim co dotyczyło życia rodzinne.
sobota, 5 marca 2016
Cykl: Z pamiętnika opiekuna... (2)
Drodzy Czytelnicy,
zapraszam na drugą z cyklu: Z pamiętnika opiekuna, wzruszającą historię opieki nad osobą bliską z demencją.
Autorka chciała zostać anonimowa.
Podzieliła się z nami bardzo osobistym przeżyciem emocjonalnego tracenia osoby bardzo bliskiej, a także poruszyła aspekt umieszczenia osoby bliskiej w DPS, co dla wielu osób, które borykają się z tą decyzją jest ważnym świadectwem.
sobota, 27 lutego 2016
Cykl: Z pamiętnika opiekuna... (1)
Drodzy Opiekunowie,
mam przyjemność rozpocząć na blogu nowy cykl tematyczny:
Z pamiętnika opiekuna...
Nazwałam to cyklem i mam nadzieję, że powstanie cykl...
Te posty to przestrzeń dla Państwa, dla wszystkich osób, które także zechcą się podzielić tym, jak postrzegają opiekę nad chorym, jakie towarzyszą temu zdarzenia, uczucia i emocje...
mam przyjemność rozpocząć na blogu nowy cykl tematyczny:
Z pamiętnika opiekuna...
Nazwałam to cyklem i mam nadzieję, że powstanie cykl...
Te posty to przestrzeń dla Państwa, dla wszystkich osób, które także zechcą się podzielić tym, jak postrzegają opiekę nad chorym, jakie towarzyszą temu zdarzenia, uczucia i emocje...
wtorek, 23 lutego 2016
Konkurs Blog Roku
Podobnie jak w zeszłym roku i w tym mój blog bierze udział w konkursie Blogów Gala Twórców 2015.
Jeśli ktoś z Państwa ma ochotę zagłosować na mój blog jest to możliwe wg kodu u dołu.
Inne blogi biorące udział w konkursie można zobaczyć na stronie http://www.blogroku.pl/ , zachęcam do głosowanie na swoje ulubione i wsparcie Fundacji Dziecięca Fantazja.
Idea jest taka, że wystawiane są pod ocenę blogi z różnych kategorii, a głosować można na nie za pomocą SMS płatnego 1,23 brutto, a
kwota z tych głosowań przeznaczona jest na fundację Dziecięca Fantazja.
Dla jasności, nie nastawiam się na wygrywanie, rywalizację i temu podobne działania, ale uznałam, że jest to dobra forma pokazania, że ta tematyka, którą podejmuję, jest dla mnie ważna.
Świetną ideą jest też to, że koszt smsów przekazany jest na rzecz dzieci.
Inne blogi biorące udział w konkursie można zobaczyć na stronie http://www.blogroku.pl/ , zachęcam do głosowanie na swoje ulubione i wsparcie Fundacji Dziecięca Fantazja.
Subskrybuj:
Posty (Atom)







