5 grudnia 2017 r. w Bydgoszczy odbyła się konferencja pn. "Rola i znaczenie nowych rozwiązań na rzecz chorych otępiennie oraz ich opiekunów", organizowana przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu. Konferencja jest częścią projektu ŚCOPO.
