Dzisiejszy post poświęcony jest tematowi pracy w charakterze opiekuna poza Polską. Otrzymywałam w ostatnim czasie dość dużo pytań związanych z tym tematem, odpisywałam na każdy mail, ale uznałam, że warto te wszystkie informacje zebrać w postaci posta.
niedziela, 22 listopada 2015
poniedziałek, 2 listopada 2015
Spotkanie Światowego Dnia Choroby Alzheimera - relacja + polecam film
![]() |
| Plakat z filmu Nie zapomnij mnie |
Post ten jest pisany jest niemal miesiąc po spotkaniu z okazji Światowego Dnia Choroby Alzheimera, które odbyło się 03.10.2015 przy ul. Marcinkowskiego 12-14 w Bydgoszczy i organizowane było przez Centrum Psychoneurologii
Wieku Podeszłego NZOZ Sue Ryder w Bydgoszcz.
Przyznam, że nie planowałam relacji z tego spotkania, ale dotarły do mnie zapytania: co się na nim działo?
W telegraficznym skrócie:
W telegraficznym skrócie:
Wystąpieniem głównym było wystąpienie dr Roberta Kucharskiego na temat łagodnych
zaburzeń poznawczych. Doktor w bardzo ciekawy sposób opowiadał o tym w jaki sposób rozpoznaje się chorobę Alzheimera i inne zaburzenia poznawcze. Co bardzo ważne, podkreślał, że da się wiele zaburzeń zdiagnozować o osób młodych, które jeszcze nie mają pełnych objawów. Podkreślał w jaki sposób rozpoznawać wczesne stadium i co powinno nas niepokoić, jeśli te objawy odczuwamy my sami.
sobota, 24 października 2015
Projekt Kaziemierzowskiego Uniewersytetu Trzeciego Wieku - finał
![]() | ||
| P. R. Repińska (po prawej), p. Z. Stefanowicz (po lewej) |
Przybywam dziś do Państwa z nieco innym postem - krótka notka z projektu dla słuchaczy Kaziemierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Zazwyczaj piszę o osobach starszych, tych mniej sprawnych, a dziś post o seniorach z większą energią niż moja. :)
Dziś - 24 października na godz. 11.00 w bibliotece Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przy ulicy Karola Szymanowskiego 3, w Bydgoszczy odbył się wernisaż fotograficzny organizowany jest w ramach projektu
realizowanego przez słuchaczy KUTW. Projekt „Rodzinni przewodnicy po
Bydgoszczy. Razem poznajemy, odkrywamy i działamy” został nagrodzony i
współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa
Kujawsko-Pomorskiego.
poniedziałek, 19 października 2015
Gadżety przydatne w łazience i przy toalecie.
Witam serdecznie w nowym poście.
Dzisiejszy temat to gadżety, które ułatwią funkcjonowanie w domu osobie chorej lub starszej, a także jej opiekunom.
Cześć takich gadżetów widzieli Państwo w poście o karmieniu - co moje karmienie ułatwić, a dziś kolejna garstka mniej lub bardziej znanych akcesoriów.
Zdjęcia pochodzą z różnych stron brytyjskich sklepów, bo taką bazę fotek posiadam, ale z powodzeniem znajdziecie Państwo te pomocnicze akcesoria w Polsce.
Ze względu na ich wielość dziś kategoria toaleta / łazienka.
środa, 30 września 2015
Ciekawe spotkanie dla rodzin osób z Alzheimerem. Bydgoszcz.
Drodzy Państwo,
ja się dziś dowiedziałam o tym ciekawym spotkaniu . Wybieram się i Państwu polecam przybyć i posłuchać.
Spotkanie z okazji Światowego Dnia Choroby Alzheimera
Kiedy: 03.10.2015 / Sobota / 10:00 - 14.00
Gdzie: sala kinowo-widowiskowa MCK ul. Marcinkowskiego 12-14, Bydgoszcz
sobota, 12 września 2015
Dom Pomocy Społecznej (DPS) – co warto wiedzieć?
W ostatnim czasie otrzymuję od Państwa coraz więcej wiadomości prywatnych za co serdecznie dziękuję.
Wśród nich są zapytania o zasady przyjęcia osoby starszej do domu pomocy społecznej (DPS), co zabrać do DPS-u, a nawet pytanie o tym co sądzę o konkretnych domach.
Drodzy Państwo, ja niestety nie jestem w stanie powiedzieć jaki do będzie właściwy, nie znam warunków tam panujących, zasad funkcjonowania i innych tego typu treści. Każdy dom jest inny i tak na prawdę jaki on jest przekonać się można tylko będąc w nim dłużej a podstawowe wiadomości udzieli nam personel.
piątek, 21 sierpnia 2015
CREO - konkurs dla Seniorów - dzielenie się zabawami z dzieciństwa.
W dzisiejszym dniu zupełnie inny post, skierowany do Seniorów, który jak wiem także czytają tego bloga.
Inicjatywa ciekawa, łącząca pokolenia zainicjowana przez Creo.
Otrzymałam dziś tę informację i myślę, może spodobać się to także Państwu:
Inicjatywa ciekawa, łącząca pokolenia zainicjowana przez Creo.
Otrzymałam dziś tę informację i myślę, może spodobać się to także Państwu:
Stowarzyszenie CREO ogłasza konkurs na opisanie najlepszych gier
i zabaw, jakie towarzyszyły seniorom w dzieciństwie. Opis powinien być
szczegółowy i uwzględniać wszystkie zasady oraz reguły wybranej gry lub
zabawy. Prace zebrane zostaną w publikację i przekazane szkołom, co ma
zachęcić najmłodszych do praktykowania zapominanych sposobów spędzania
wolnego czasu.
Subskrybuj:
Posty (Atom)




