Pokazywanie postów oznaczonych etykietą zatrucie lekami. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą zatrucie lekami. Pokaż wszystkie posty

środa, 6 sierpnia 2014

Zatrucie lekami

Wraz z wiekiem wzrasta, ilość objawów chorobowych, które osoby starsze niwelują za pomocą leków. Warto zwrócić uwagę w jaki sposób to robią i czy jest to dla nich bezpieczne.


Najczęstszymi problemami dotyczącymi przyjmowania leków są:
  • Niezrozumienie i nie pamiętanie zaleceń lekarskich co do ich przyjmowania. 
  • Nieczytelność pisma na kartce dawkowania, którą otrzymuje pacjent. 
  • Posiadanie zbyt wielu leków i mylenie, które są aktualnie używane. 
  • Przyjmowanie podwójnej dawki leków z powodu pominięcia poprzedniej.
  •  Nie sprawdzanie dat przydatności do użycia i przyjmowanie leków przeterminowanych. 
  • Leczenie się na własną rękę lekami, które ktoś polecił.
  •  Przyjmowanie wszystkich leków łącznie, nie zważając na to czy można te substancje łączyć.