Wraz z wiekiem wzrasta, ilość objawów chorobowych, które osoby
starsze niwelują za pomocą leków. Warto zwrócić uwagę w jaki sposób to robią i
czy jest to dla nich bezpieczne.
Najczęstszymi
problemami dotyczącymi przyjmowania leków są:
- Niezrozumienie i nie pamiętanie zaleceń lekarskich co do ich przyjmowania.
- Nieczytelność pisma na kartce dawkowania, którą otrzymuje pacjent.
- Posiadanie zbyt wielu leków i mylenie, które są aktualnie używane.
- Przyjmowanie podwójnej dawki leków z powodu pominięcia poprzedniej.
- Nie sprawdzanie dat przydatności do użycia i przyjmowanie leków przeterminowanych.
- Leczenie się na własną rękę lekami, które ktoś polecił.
- Przyjmowanie wszystkich leków łącznie, nie zważając na to czy
można te substancje łączyć.